Hakkımda

Selam.

Ülkemizde din hakkında çok fazla konuşuluyor. Türkiye’de tanıdık 5 bilim adamı sayın deyin, sonra da tanıdık 5 din(?) adamı. İlkinde çok zorlanırız ama, ikinci grupta bir çok 5′li grup sayabiliriz. Bu, güzel bir şey mi? Sanmıyorum. Zira, “din”den bu kadar konuşulan ve “din”e bu kadar değer(?) verilen bir yerin daha farklı olmasını beklerdim kendi adıma, ama bu detayları geçelim.

Şimdi, İslam’da “din adamı” diye bir sıfat olmadığı malum. Öyle ama, realitede durum çok değişik. Din dediğimiz olgu da, temelde bu din adamlarının çevresinde dönüyor.

İşte, bu nedenle din dediğimiz olguyu din adamı tasallutundan kurtarmak gerekiyor. Kendi adıma, dinden bahseden kişilerin gerçek işlerinin olmasını beklerim. Adam tornacı olsun mesela veya cep telefonu satsın veya bir market işletsin… Bu adamın din hakkında yaptığı yorum, gerçek hayatta yaşamayan ve dini profesyonel bir meslek haline getirenlerin yaptığından daha samimi geliyor bana.

İşte bu sayfada da, dini para kazanma aracı olarak görmeyen birinden yani benden bir takım yorumlar duyacaksınız. Bu nedenle, kendimden bahsetmenin de çok anlamı yok. Önemli olan burada bahsedilen fikirler. Bu fikirlerin bir kısmı geleneksel anlayışa biraz ters gelebilir. Ancak, burada yazanları Kuran’a uygunluk açısından incelemenizi tavsiye edebilirim.

Diğer platformlarda bana ulaşmak isterseniz, gurkanen@gmail.com adresinden mail atabilirsiniz. Ayrıca, çok aktif kullanmasam da bir twitter hesabım, Facebook hesabım ve güzel olduğunu düşündüğüm bir YouTube kanalım var.


Mesaj iletmek için, aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.