Hadisler şeytani öğretilerdir!

Çoğunlukla hadis kavramı yerine rivayet kavramını kullanmayı tercih ederim. Ancak bu yazıda özellikle hadis kavramını seçtim. Hadis derken kastettiğim; Muhammed peygamberin söylediği iddia edilen ve Buhari + Müslim + Tirmizi + Malik + Hanbel… gibi rivayet kitaplarında geçen sözler.

Şeytan insanın düşmanıdır

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ ادْخُلُواْ فِي السِّلْمِ كَآفَّةً وَلاَ تَتَّبِعُواْ خُطُوَاتِ الشَّيْطَانِ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُّبِينٌ
İnananlar, tümüyle teslim olun. Şeytanın adımlarını izlemeyin; çünkü o sizin apaçık düşmanınızdır. (Bakara 2:238)

Şeytan, insanları doğru yolda durarak kandırır

قَالَ فَبِمَا أَغْوَيْتَنِي لأَقْعُدَنَّ لَهُمْ صِرَاطَكَ الْمُسْتَقِيمَ
(şeytan) Dedi ki: ‘Beni saptırmana karşılık, onlar için senin dosdoğru yolun üzerine sinsice oturacağım.’ (Bakara 2:238)

Şeytan, insanları en büyük günah olan şirke düşürmeye çalışır

إِنَّمَا سُلْطَانُهُ عَلَى الَّذِينَ يَتَوَلَّوْنَهُ وَالَّذِينَ هُم بِهِ مُشْرِكُون
Onun gücü, kendisini dost edinenlere ve onu (Allah’a) eş koşanlaradır. (Bakara 2:238)

Allah’ın indirdiklerinin dışında hükümler benimsemek kişiyi kafir yapar.

وَمَن لَّمْ يَحْكُم بِمَا أَنزَلَ اللّهُ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الْكَافِرُونَ…
…Allah’ın indirdiği ile hüküm vermeyenler kafirlerdir. (Maide 5:44)

Hadisler, şeytani öğretilerdir. Şeytan, Muhammed peygamber adına uydurduğu yalanlarla; Müslümanların Allah’ın indirdiğinin dışında hükümleri benimsemelerini sağlamıştır. Kendine Müslüman diyenler, Allah ve Rasul’üne uyduklarını zannediyorlar ama gerçekte şeytana kulluk ediyorlar.

 • Şayet şeytan, Muhammed peygamber zina edeni taşlayarak öldürdü yalanını söylemeseydi; kendine Müslüman diyenler zina edenleri Allah’ın indirmediği bir hükümle cezalandırmazdı.
 • Şayet şeytan, Muhammed peygamber dinden dönenin öldürülmesini emretti yalanını söylemeseydi; kendine Müslüman diyenler dinden döneni öldürerek bu konuda Allah’ın indirmedikleri ile hükmetmezlerdi.
 • Şayet şeytan, Muhammed peygamber savaş esirlerini köleleştirdi diye yalan söylemeseydi; kendine Müslüman diyenler savaş esirleri hakkında Kuran’da yazana muhalif olacak şekilde köleleştirme yapamazlardı.
 • Şayet şeytan, Muhammed peygamber savaş esiri kadınları cariye yaptı ve onlara tecavüzü serbest bıraktı yalanını söylemeseydi; kendine Müslüman diyenler savaş esiri kadınlara tecavüz ederek bu konuda Allah’ın indirmedikleri ile hükmetmezlerdi.
 • Şayet şeytan, Muhammed peygamber Allah’ın Kuran’da haram kıldığı yiyecekler haricinde onlarca yiyeceği haram etti yalanını söylemeseydi; kendine Müslüman diyenler Allah’ın haram kılmadığı şeyleri haram kılarak onlarca farklı haram listesi oluşturmazlardı.

Örnekler arttırılabilir ama gerek yok.

Kendine Müslüman diyenler, yüzlerce yıldır yukarıdaki hükümlerin büyük bir kısmını uygulayarak, Allah’ın indirmedikleri ile hükmederek şirke düştüler.

Bugün de, bir kısmını uygulamasalar bile; bu hükümleri benimseyerek şirke düşen milyonlarca Müslüman var.

إِنَّمَا يَأْمُرُكُمْ بِالسُّوءِ وَالْفَحْشَاء وَأَن تَقُولُواْ عَلَى اللّهِ مَا لاَ تَعْلَمُونَ
O (şeytan) size yalnızca kötülüğü, çirkin –hayasızlığı ve Allaha karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi emreder. (Bakara 2:169)

3 thoughts on “Hadisler şeytani öğretilerdir!

 1. Teşekkürler Gürkan.
  Zaten bunca izlediğim video ve okuduğum makalelerden benzer bir kanıya varmıştım, ancak bu videoyu izleyince ve yazını okuyunca taşlar yerine oturdu.
  Yeniden teşekkürler.

 2. Dinini değiştireni öldürün hadisi,rivayeti,sözü doğrudur.
  Çünkü vakıasına mutabıktır.
  Yoksa fitneye sebep olacaktır.
  Fitne adam öldürmekten beterdir.Bakara*191,

  • Esas fitne bu hadistir. Bu hadis, İslam ümmetinin içine yerleştirilmiş saatli bombadır. Her şeyden önce, dinden çıkmak ne? Neye göre, kime göre?

   İş başına selefi zihniyette birileri gelirse tasavvufçuları; işbaşına tasavvufçular gelirse selefi zihniyettekileri; Şii’ler sünnileri, sünniler Şii’leri… kısaca, hemen her grup diğerini “mürted” ilan edip tövbeye davet edecek… Karşı taraf da, ya “münafıkça” davranıp takiyye yapacak; ya da iç savaş başlayacak.

   Şeytanın en tehlikeli vahiylerinden biri, “dinden döneni öldürün” hadisidir. Şeytan, “bu sözü Allah Rasulünün söyledi,” diye yalan söyleyerek Müslümanlara benimsetti. Unutmayın, fıkıh kitaplarında “kabak sevmiyorum” diyen birinin bile mürted olarak ilan edildiğine dair örnekler var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir